Kam v okolí

Okolí pensionu Rosa je možné charakterizovat třemi výstižnými slovy: příroda, ticho a klid. Šanov je podhorskou osadou na pomezí Orlických hor a masivu Králického Sněžníku. Celou škálu turistických zajímavostí, pěších i cyklistických tras i lyžařského vyžití máte z pensionu co by kamenem dohodil – a přesto má Šanov daleko do přelidněného a  rušného horského střediska. Vychutnejte si výlety i sportovní možnosti v okolí – a večer, po návratu, si vychutnejte klid, zpěv ptáků a šumění lesa.

Vybrali jsme pro vás několik tipů, co vidět a kam zajít v okolí pensionu Rosa:

  • Přístřešek o historii kartáčnictví s interaktivními prvky pro všechny věkové kategorie – přímo v Šanově, pouhých 195 m od našeho penzionu
  • Rozhledny: Křížová hora v Červené Vodě, Suchý vrch a Val. Více info o rozhlednách najdete na webu obce Červená Voda zde.
  • Vojenské opevnění z 30. let 20. století – zajímavost pro malé i velké pány kluky: Vojenské muzeum Králíky, Dělostřelecká tvrz Bouda, Pěchotní srub K – s 14 “U cihelny”, Dělostřelecká tvrz Hůrka a další vojenské památky.
  • Městské muzeum Králíky
  • Přehradní nádrž Pastviny, koupaliště v Králíkách
  • Poutní místo a klášter Hora Matky Boží v Králíkách
  • Využijte možnost hraničního přechodu Dolní Lipka k návštěvě kladských obcí na území Polska. Např. milovníci pstruhů a dalších sladkovodních ryb mohou navštívit nově vybudované rybniční hospodářství s vynikající rybí restaurací v nedaleké vesnici Kamieńczyk.
  • Okolí Šanova a Červené Vody je od jara do podzimu rájem pro pěší turisty i vyznavače cykloturistiky. Pro cyklisty nabízí okolí spoustu tras jak pro silniční, tak pro horskou cyklistiku. Na výběr máte od těch jednodušších až po dosti náročné trasy po svazích okolních hor a kopců. Na webu obce Červená Voda najdete spoustu tipů na pěší túry i cyklovýlety.

Více informací a tipů na výlet najdete na portále www.orlicko.cz a v turistické sekci webu obce Červená Voda.

Lyžování

V zimě budete mít k dispozici desítky kilometrů tras pro běžecké lyžování. V bližším i vzdálenějším okolí pensionu Rosa najdete hned několik areálů pro sjezdové lyžování:

Skiareál Šanov
V bezprostřední blízkosti penzionu (cca 100m): lyžařský vlek 500m s převýšením 130m, dětský vlek 200m, noční lyžování, půjčovna sněžných skútrů. Ideální pro rodiny s malými dětmi pro první krůčky na lyžích! Více informací zde.

SKIRESORT Buková Hora Červená Voda & Čenkovice
(od pensionu Rosa cca 8 km): moderní horský areál, který svými parametry dosahuje alpské úrovně. Spojuje 5 sjezdových tratí, které vedou na Bukovou horu z tradičního střediska Čenkovice a z mladého moderního areálu Červené Vody. Ten vám nabídne dvě nejdelší sjezdové tratě Orlických hor a nejmodernější čtyřsedačkovou lanovkou, která jako jedna z mála v České republice poskytuje komfort v podobě vyhřívaných sedaček. Sedačky jsou navíc kryté „bublinou“ chránící lyžaře a snowboardisty při méně příznivém počasí. V areálu najdete KIDPARK pro malé lyžaře, 12 překážek ve SNOWPARKU nebo měření rychlosti radarem. Více informací zde.

Horský resort Dolní Morava
(od pensionu Rosa cca 11 km): Moderní a dynamicky se rozvíjející horské středisko nabízí desítku km sjezdovek, večerní lyžování, dětský skipark a několik trailů pro skicross a freestyle. Více informací zde.